Eleaf Elektronik Sigara Modelleri Karşılaştırıyoruz!

1
7579

Çin’in Elektronik Sigara devi firmalarından biri olan Eleaf’in ürettiği ve tasarladığı tüm E Sigara modellerinde her zaman gördüğümüz tek birşey var, oda malzeme kalitesi ve dayanıklılığı…
Fırçalanmış metal yapılarıyla MOD modeller tabiri caizse Elektronik Nargile olarak anılıyor.
RDA, RBA, RTA kategorilerinde bir çok üretilen ve üretimine devam edilen modeli bulunan markanın ürün yelpazesinin genişliği sebebi ile çoğu acemi E Sigara kullanıcısı kullanacağı modeli seçmekte zorluk yaşıyor, çünkü farklı kategorilerdeki birçok ürünün birbirine olan benzerliği ve kullanım amaçları ortak oluyor.
Burada fiyatları etkileyen bazı etkenler ürünün çıkış tarihi ve iç ve dış aksamlarındaki özelliklerin diğer modellerin üzerine çıkışı oluyor.
Tabiki fiyatı etkileyen bazı dış etkenlerde cihazın popülerliği ve bulunabilirliği ile alakalı oluyor çünkü bazı cihazlar piyasaya hiç dağıtılmıyor veya talep olmadığından dolayı ülkemize gelmeyebiliyor, hal böyle olunca talep ne yöndeyse sizde oraya yönelmeye başlıyorsunuz.
Lafı fazla uzatmadan bir kaç Eleaf Elektronik Sigara modelini inceleyelim ve karşılaştırmasını hep birlikte yapalım;

Eleaf iStick Pico 75W Elektronik Sigara

Eleaf’in 2016 yılında ardı ardına yenilikçi cihazlarla devrim niteliğinde stabilize yapısını geliştirdiğini ve elektronik sigara pazarında kendine büyük yer edindiğini satış rakamlarından görüyoruz.

Çin temelli şirket şimdide son cihazlarından biri olan iStick Pico 75W ile karşımıza çıkıyor, ürünün birkaç özelliğine göz atacak olursak hazır kullanılabilir EC Atomizer Başlıkları adeta bir buhar canavarı diyebiliriz, bunun dışında çeşitli içim modları da sunuyor, boyutlarına oranla şaşırtıcı derecede devasa buhar üretme imkanını da sağlıyor, çoklu kullanım modları ve uyumlu Atomizer Başlıkları yedek parça sıkıntısı çekmeden değişik içim keyifleri yaşamanızı sağlıyor.

22 mm çapında olan iStick Pico 75W 2 ml likit kapasitesine sahip, tamamen istediğiniz ayarda sarabileceğiniz Atomizer başlığı ile 1-75W aralığında devasa boyutlarda buhar performansı sağlıyor. 1 Adet 18650 pil yuvasına Panasonic 3400 mAh Pil taktığınızda 3400 mAh Batarya gücü elde ediyorsunuz, gün boyu kullanımda size şarj problemini kesinlikle unutturacaktır.

Beyaz, Gümüş ve Siyah, Pembe, Gri olmak üzere 5 farklı renk seçeneği sunulan iStick Pico 75W kişiselleştirebilme konusunda da göz dolduran bir cihaz.

Kısacası tüm kullanım çeşitlerine uygun olan bu modelde yok yok diyebiliriz, fiyatı çoğu MOD cihaza göre uygundur ve kesinlikle verilen parayı kuruşu kuruşuna hakeden ve kendisini defalarca amorti edebilecek yapıdadır.

Eleaf iJust S Elektronik Sigara

Eleaf’in iJust ailesinin en gelişmiş modeli olan iJust S ile yahu bundan bu kadar duman çıkmaz en iyisi Box MOD almak gibi bahaneler artık tamamen tarihe karışıyor, Çift Devre Koruması bulunan iJust S’i artık şarja bıraktığınız da aklınız prizde kalmayacak, şarj olduktan sonra gelen akımı otomatik olarak kesen devresi sayesinde güvenli bir kullanım sağlar.

Fiyatı ve şekline oranla çıkardığı buhar miktarı ile Eleaf tarafından üretimi tamamlanan en yeni cihazlardan birisidir.Elektronik Sigara kullanmaya yeni başlayanlar için Başlangıç Cihazı tasarlandı.

iJust S kullanmaya yeni başlayanlar, EC başlıklarla kolaylıkla yeni bir başlangıç yapabilirler.

0.18 ve 0.5 olarak değişen oHm değerlerine sahip EC serisi başlıklar iJust S altında uygulanabilir.

Maksimum çıkış aralığını ayarlama kolaylığı ile sınırınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Yine tercihinize göre çıkış aralığı dışında voltaj yapabilirsiniz, tüm bunların yanında sıcaklık ayarı ile kullanım sağlayabilirsiniz. Kısacası hem ucuz, hem minimal yapıya sahip, hemde ekonomik olan bu cihaz hem MOD kullanıp hemde fazla masraf etmek istemeyen kullanıcılar için gayet uygun.

3000 mAh batarya kapasitesinde sunulan iJust S Gümüş ve Siyah olmak üzere toplamda 2 farklı renk seçeği ile öne çıkıyor.

Eleaf iStick Power Nano Elektronik Sigara

iStick serisinin en küçük ve en kibar modeli olan iStick Power Nano 1100 mAh’e ulaşan batarya kapasitesinin yanı sıra 2 ml likit doldurulabilen minik fakat geniş tankıyla göz önüne çıkıyor. 38 mm çapında olan iStick Power Nano 55 mm uzunluğuyla adeta el bombası gibi bir cihaz. Gümüş, Gri, Bronz ve Ahşap renkleriyle üretiliyor ve hızlı şarj, OLED LCD ekran, güncellenebilir firmware yazılımı, farklı atomizer başlığı ve içim MODları yani Ni200, NiChrome, Titanium desteğinin yanı sıra EC ailesi Atomizer Başlıkları ile beraber geliyor. 510 Adaptorü ile cihazın üzerine farklı bir tank takarak cihazı sadece MOD olarak istediğiniz 510 vidalama sistemine sahip Atomizer Tankı ile beraber kullanabiliyorsunuz. Micro USB Şarj Kablosu ile şarj edilebilmesinin yanı sıra yeni Nesil ECML Atomizer Başlıklarıyla yedek parça sıkıntısı yaşatmadan rahat bir kullanım sağlıyor.

Eleaf iJust 2 Mini Elektronik Sigara

iJust 2 Mini en iyi performansı alabileceğiniz başlangıç cihazlarından biridir diyebiliriz.

Eleaf markası çok beğenilmiş olacak ki cihazın yeni özelliklerle donatılmış 2. versiyonunu çıkarmış.

iJust 2 Mini’nin 1100 mAh gücünde bir bataryası ve 2 ml likit kapasiteli tankı bulunmakta. Likit tankının ürünün boyuna oranla büyük hacimli olması kullanım açısından çok büyük bir artı sağlıyor.

Çift sarımlı EC coil likitinizden en üst seviye tadı almanızı sağlıyor. Gümüş ve Siyah renk seçenekleri ile gelen cihaz 22 mm çapı ve LED ışığa sahip düğmesiyle göz dolduruyor.

Tamamen Metal ve Organik Camdan imal edilmiş olan iJust 2 hava kanallarının ayarı için silikon yüzüğe de sahip. 61 mm boyuyla avucunuzun içerisinde kaybolacak kadar küçük ve kibardır.

Micro USB şarj girişiyle tüm Android telefonların şarj kablosuyla iJust 2′ Miniyi şarj edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here