Dinner Lady Salt Likit İle İlgili Tüm Merak Ettikleriniz

0
5792

Bir Pod E-Sigara Sahibi Misiniz? O Zaman Dinner Lady Salt Likitler Sizlerle!

Tıpkı geleneksel e-sigara cihazlarında olduğu gibi; pod mod ve pod e-sigara modelleri için de e-likit seçme işi oldukça zor olabilir. Genellikle çoğu pod e-sigara kullanıcısı bu tip bir durumda e-nargile veya mod elektronik sigara cihazlarında kullandıkları e-likit içeriklerinin salt versiyonunu kullanma yoluna giderler. Hâl böyle olunca en dikkat çeken salt likit içeriklerinden birisi olarak karşımıza Dinner Lady Salt Likit ailesi çıkmaktadır. Pod e-sigara sahibi misiniz? O zaman Dinner Lady Salt Likitler sizlerle!

Bir E-Likit Efsanesi: Dinner Lady

Dinner Lady Lemon Tart Salt
Dinner Lady Lemon Tart Salt

Dinner Lady, İngiltere’nin en çok bilinen e-likit markalarından bir tanesi ve tüm dünyada milyonlarca e-sigara kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Markanın en sevilen e likit içeriklerinin başında elbette her e-sigara kullanıcısının mutlaka bir kere denediği Dinner Lady Lemon Tart geliyor. Eğer Dinner Lady Lemo Tart ‘ı denemediyseniz mutlaka sitemiz üzerinden bir kere denemeyi unutmayın.

Salt Likit Ne İçin Kullanılır?

Salt likit, MTL e-sigara cihazları veya pod mod e-sigara modelleri için üretilmiş, içinde yüksek oranda nikotin bulunan e-likit içeriklerine verilen isimdir. Bu e-likitlerde nikotin oranının arttırılması için nic salt olarak da bilinen nikotin tuzu kullanılır. Bu nedenle nikotin değeri yüksek olan e-likit içeriklerine “salt likit” adı verilir. Salt likit içerikleri genellikle 30 ml’ lik bir e-likit şişesinde 30 mg nikotin şeklindedir. Çoğu salt katkılı e-likitte örneğin 50 ml’lik bir salt likit içeriğinde 50 mg kadar nikotin bulunur. Ancak bu oran 30 ml’ lik bir premium likit içeriğinde örneğin ml başına 0,6 veya 0,3 mg oranında olabilir.

Salt likitler, pod mod e-sigara ve MTL / sigara içimi elektronik sigara modelleri için üretilirler. Bildiğiniz gibi, pod mod elektronik sigara modelleri standart bir e-likit içeriğinden daha az likit tüketirler çünkü daha yüksek nikotin değerine sahiptirler. Çoğu zaman 2 ml veya 3 ml’lik bir salt likit haznesi, bir pod e-sigara cihazı için yeterlidir. Ancak mod elektronik sigara olarak da bilinen elektronik nargilelerde bildiğiniz gibi likit tankı kapasitesi çok daha yüksektir.

Salt Likit Nedir?

salt nikotin
salt nikotin

Salt likit, pod mod elektronik sigara cihazları için üretilmiş bir tür e-likittir ve bu likitlerde nikotin oranını arttırmak için nic salt adı verilen bir tür malzeme kullanılır. Nic salt aynı zamanda nikotin tuzu anlamına gelmektedir ve nikotin tuzu bu ismi, yapı olarak sofra tuzuna çok benzediği için almıştır. Çoğu pod e-sigara ve MTL / sigara içimi cihazda kullanılan e-likit içeriklerinin nikotin oranı son derece yüksektir. Genellikle 12 mg – 30 mg – 50 mg nikotin oranı salt likitler söz konusu olduğunda son derece normaldir.

 

Salt Likit Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Salt likit seçimi, standart veya premium likit seçiminden daha hassas bir konudur. Bu e-likit içerikleri çok daha yüksek oranda nikotin içermektedirler. Bu nikotin oranının doğru ayarlanmaması, zehirlenme ve benzeri ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Buna ek olarak salt likit içeriklerini seçerken aroma konusunda da dikkatli olmalısınız. Günümüzde, premium versiyonu bulunan her e-likit içeriğinin aynı zamanda salt likit versiyonu da bulunuyor.

Bunların başında da premium e-likit dünyasından zaten aşina olduğumuz Dinner Lady ve Nasty Juice gibi elektronik sigara likitleri geliyor. Nasty Juice ve Dinner Lady gibi e-likit markalarının salt versiyonlarına ulaşarak aroma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken diğer bir şeyde kendi sağlığınız için yükske nikotin içeriğine sahip salt likit konusunda dikkatli olmak ve güvenilir olmayan site veya kişilerden salt likit almamak geliyor.

Dinner Lady Salt Likit Aromaları

Daha önce bugün elektronik sigara kullanıcıları için e-likit üreten tüm üreticilerin kendi likitlerinin salt versiyonlarını ürettiklerinden söz etmiştik. Dinner Lady için de durum farklı değil. Dinner Lady’nin “Sweet”, “Dessert”, “Tobacco”, “Ice” ve “Fruit” olmak üzere birkaç farklı çeşidi bulunuyor. Ancak bunlar daha çok premium e-likit içerikleri için geçerli. Söz konusu salt likit içerikleri olduğundaysa bu aroma karışımlarının salt versiyonlarını görmek mümkün. Peki nedir bunlar?

Her ne kadar Dinner Lady’nin premium likit aroma yelpazesi çok daha geniş olsa da, bugün salt likit olarak 8 farklı Dinner Lady aromasından söz etmek mümkün. Bunlar arasında Dinner Lady Salt Watermelon Slices (karpuz aromalı), Dinner Lady Salt Lemon Sherbets (limonlu şerbet), Dinner Lady Salt Heisenlady (yaban mersini), Dinner Lady Salt Strawberry Macaroon (çilekli makaron kurabiyesi), Dinner Lady Salt Bubble Gum (sakız), Dinner Lady Strawberry Ice (nane ve çilek), Dinner Lady Salt Apple Sours (ekşi elma), Dinner Lady Salt Sweet Fruits (tatlı meyve karışımı) gibi seçenekler bulunuyor.

Bunlara ek olarak Dinner Lady Salt Blackberry Crumble (yaban mersinli kek), Dinner Lady Salt Cafe Tobacco (kahve – tütün), Dinner Lady Salt Cola Shades (Kola), Dinner Lady Salt Cool Tobacco (tütün – nane), Dinner Lady Lemon Tart (limonlu kek), Melon Twist (Kavun), Dinner Lady Purple Rain gibi farklı Dinner Lady Salt Likit içerikleri de bulunuyor.

Bu aromaların birçoğunun aynı zamanda premium versiyonlarının da bulunduğundan söz edebiliriz. Lemon Sherbet, Watermelon Slices, Heisenlady gibi aroma karışımlarının hepsi aynı zamanda premium versiyonları ile özellikle elektronik nargile kullanıcılarının kullandığı salt likitler olarak karşımıza çıkıyorlar. Dinner Lady Salts olarak adlandırılan bu salt likit kategorisinde nikotin değerleri 9 mg – 12 mg – 24 mg – 35 mg – 50 mg olarak değişiyor. Tüm Dinner Lady salt likit içeriklerinin 30 ml’lik, ince uçlu ağızlığa sahip bir şişeye sahip olduğunu söylemek mümkün. Çocuk koruma kilitli kapak, şeffaf şişe tüm bu salt likit içeriklerinin ortak özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Hangi Dinner Lady Salt Likit Hangi MTL Veya Pod Mod İle Kullanılmalı?

Bildiğiniz gibi sigara içimi – MTL söz konusu olduğunda pek çok farklı salt likit e-likit içeriğinden dilediğinizi seçmeniz mümkün. Ancak eğer nikotin oranı düşük olan Dinner Lady Salt Likit içeriklerini kullanacaksanız nispeten büyük bir salt likit haznesine sahip olan MTL e-sigara cihazlarını veya MTL / sigara içimi destekleyen pod mod e-sigara modellerini kullanabilirsiniz.

Buradan hareketle kullandığınız e-sigaranın maksimum watt değeri ile ters orantılı olarak daha yüksek nikotin değerlerine sahip salt likit içeriklerini tercih edebilirsiniz. Örneğin 9 mg – 12 mg nikotin tuzu içeren salt likitleri daha çok MTL / box mod cihazlarla tercih edebilrisiniz. 24 mg – 50 mg arasında nikotin tuzu içeren likitleri ise daha düşük watt derecesine sahip pod mod cihazlarla kullanmanız mümkün.

Salt Likitleri Birbirleri İle Standart E-likitler Gibi Karıştırabilir Miyim? Bunu Nasıl Yapabilirim?

Özellikle naneli – mentollü salt likit içeriklerini birbirleriyle karıştırırken nikotin değerlerinin eşdeğer olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi durumda likit içeriğinin nikotin değeri karıştırma esnasında yükselebilir veya artabilir.

Orijinal Dinner Lady Salt Likit İçeriklerine Nereden Ulaşabilirim?

Özellikle salt likitler söz konusu olduğunda, hassas davranmanız gerektiğinden söz etmiştik. Çünkü bu tip likitlerin içerisinde çok daha yoğun oranda nikotin bulunur ve aşırı nikotin, pek çok soruna neden olabilir. İlk sorun; içinde aşırı nikotin bulunan salt likit içeriklerinin çok rahat bir şekilde okside olabilmesi. Güneş ışığı veya ısı, bu tip salt liklitleri kısa zamanda okside edebilir. Salt likit alacağınız satıcı e-likit içeriğini uygun saklama koşullarında saklamamış olabilir. Bu, birinci konu.

İkinci konu, çoğu kötü niyetli salt likit üretici veya satıcısının salt likitlere gereğinden fazla nikotin eklentisi katması veya tersini yapması. Bu, etkili boğaz vurumu sunulmadığı takdirde pod e-sigaranızdan daha fazla buhar çekimi yapmanıza ve sağlığınızın kötü etkilenmesine neden olabilir.

Son olarak eğer Dinner Lady Salt Likit gibi e-likit içeriklerinin sahtesinin üretilemeyeceğinden şüpheleniyorsanız, bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü salt likit içerikleri çok daha yüksek fiyattan satılırlar ve bu da onların sahtelerinin üretilmesi için geçerli bir nedendir. Bu sebeple de salt likit alacağınız zaman orijinal olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer Dinner Lady Salt Likit veya başka markanın ürettiği bir salt likit alacaksanız, bunun için sitemiz elektroniksigarahop.info adresini kullanabilir ve Dinner Lady Salt Likit içeriklerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Dinner Lady Salt Likit fiyatları bildiğiniz gibi, standart e-likit içeriklerinden daha yüksek bir fiyattan alıcı bulurlar. Çünkü bu ürünlerdeki nikotin oranı oldukça yüksektir. Sitemizden Dinner Lady Salt Likit içeriklerine 120 TL bandında sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here