istanbul Elektronik Sigara Alınabilecek Mağazalar

5
48456
istanbulda elektronik sigara
istanbulda elektronik sigara

Elektronik sigara, geleneksel tütün sigarasından ve diğer tütün ürünlerinden farklı bir şekilde çalışsa ve farklı bir ürün olsa da aynı hukuki yaptırımlara tabii tutulmaktadır. Bu da, e-sigara ve e-likit ürünlerinin fiziksel bir mağazadan satışının yapılmasını engellemektedir. Belki de bu yüzden, fiziksel bir mağaza yerine internetteki sitelerden alışveriş yapmanız daha yerinde bir tercih olabilir. İstanbul elektronik sigara alınabilecek mağazalar konusu sandığınızdan biraz daha kapsamlı ve karışık bir konu ve bizler sizi bu konuda aydınlatmaya çalışacağız.

İstanbul’da Elektronik Sigara Kullanıcısı Olmak

İstanbul’ da ve Türkiye’ nin diğer illerinde fiziksel bir mağazadan e-sigara almak zorlu bir macera haline gelebilir. Yazımızın başında e-sigaranın bir tütün ürünü olarak sayıldığından söz etmiştik. Bu durum, e-sigara ve yan ürünleri ile ilgili denetimlerin sıkı olmasına neden oluyor. Belki de bu yüzden, elektronik sigara veya e-likit almanın en güvenli ve pratik yollarından birisi, alışveriş için interneti kullanmaktır.

Eğer internet üzerinden elektronik sigara ve e-likit satan güvenilir bir site bulduysanız büyük ihtimalle satış sonrası desteği de alabileceksiniz demektir. Bu da, tercih ettiğiniz elektronik sigara veya e-likitin nasıl kullanılacağından size uygun olup olmayacağına, elektronik sigaralarda coil değişimi nasıl yapılır sorusundan cihazınızı bozulmadan nasıl kullanabileceğinize kadar pek çok konuda destek alabileceğiniz anlamına geliyor.

İstanbul’ da elektronik sigara kullanıcısı olmak, e-sigara ve yan ürünlerini satan markaların ürününüzü çok daha kısa bir zamanda sizlere ulaştırabileceği anlamına gelmektedir. Elektronik sigaraların sahip olduğu hukuki statü, bu ürünlerin depolanma ve satışı meselesini son derece zor bir hale getiriyor. İstanbul veya benzeri büyük şehirlerde internetten sipariş verseniz dahi ürünün size ulaşması çok daha kolaydır.

Elektronik Sigara İçin Neden İnternet Sitelerini Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle elektronik sigaraların alışverişi ülkemizde hukuki olarak sınırlandırıldığı için, alışveriş esnasında başınız derde kolayca girebilir. İstisnalar var olmakla beraber, bazı e-sigara tedarikçileri fiziksel mağazalarından satış yapıyorlar. Ancak, bu sitelerde ürün fiyatının çok daha yüksek olduğunu hatırlatalım. Çünkü depolama, eleman ve güvenlik masrafları söz konusu elektronik sigaralar olduğunda önemli ölçüde artmaktadır ve bu durum, e-sigara fiyatlarını büyük oranda etkilemektedir. Kısaca, daha uygun fiyatlı e-sigara ve e-likit için internet çok daha uygun bir yoldur.

Mağazası bulunan elektronik sigara satıcıları ile internet siteleri üzerinden satış yapan firmalar arasında güvenilirlik açısından büyük farklar olduğu söylenemez. Çünkü mağazada satılan elektronik sigara ve e-likit içerikleri de kur farkından ve ülkemizdeki yasal sınırlandırmalardan doğal olarak etkilenirler. Alışveriş esnasında polis baskınına uğramak ve depolama / güvenlik önlemlerinden ötürü bir e-sigaraya daha fazla ödemek de mağazadan elektronik sigara alma eylemini son derece riskli bir hale getirmektedir.
Buna ek olarak, mağazası bulunan bir elektronik sigara tedarikçisinin sizlere tamamen orijinal bir ürün satacağını kimse ama kimse garanti edemez.

İnternetten Elektronik Sigara Ve E-Likit Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İstanbul elektronik sigara alınacak mağazalar konusunu sorgulamak yerine daha hesaplı ve güvenli bir yol olan interneti tercih ederek elektronik sigara alabilirsiniz. Bunu söyleyerek kendi sitemizi işaret etmiyoruz, başka sitelerden de sipariş verirken dikkat edecekleriniz, elektronik sigara keyfinizi daha hesaplı ve uzun süreli hale getirebilir. Peki alışveriş için hangi siteleri tercih etmeli ve alışveriş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Ürününüzü İyice Araştırın

İster bir mod elektronik sigara gövdesi ister bir Premium likit isterseniz coil alın. Alacağınız ürünü internet üzerinden araştırarak bilgi alırsanız, sahte veya klon bir ürünü çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Sitelerden böyle bir ürün almışsanız, -haklı olarak- değişim talep edebilirsiniz ancak ülkemizdeki her elektronik sigara satıcısının bu kurala uyduğu söylenemez.

Güvenilir Tedarikçi Araştırması

Bir elektronik sigara ürünü almaya karar verdiniz, ancak o ürünü nereden alacağınızı bilmiyorsanız internetteki “şikayet yönetimi” sitelerinde küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Tüketiciler genellikle bir sorun yaşadıklarında –ve bu sorun çözülmediğinde- haklı olarak şikayetlerini bu sitelere yaparlar. Şikayetvar.com ve benzeri sitelerde, e-sigara alacağınız siteyi aratın. Aynı şekilde elektronik sigara veya elektronik sigara likiti alacağınız sitenin sosyal medya hesaplarını da incelerseniz, problemleri ortaya çıkmadan ortadan kaldırmanız mümkün olur.

Kendi Piyasa Araştırmanızı Yapın

Alacağınız elektronik sigara veya e-likitin ülkemizde hangi fiyatlarla satıldığını iyice araştırın. Fahiş fiyat veren siteler genellikle indirim yapmazlar ve bahane olarak güvenlik ve tedarik problemlerini bahane ederler.

Sosyal Medya Sayfaları Vs Siteler

Elektronik sigara satıcınızın bir sitesinin olması her halükarda iyidir. Bu sitelerin ürün ve blog kategorilerinin altlarında yorum kısımları bulunur ve hiçbir satıcı burada kendi firması ile ilgili negatif yorumlar görmek istemez. Sadece sosyal medya kanalları üzerinden elektronik sigara almak belli oranda risk içerir. Bu yüzden güvenli bir alışveriş için sosyal medya sayfalarından ziyade internet sitelerini tercih etmeniz daha yerinde olacaktır.

Telefon Numarası

Kötü niyetli pek çok elektronik sigara tedarikçisi / satıcısı fiziksel mağazalarını adres göstermelerine rağmen tüketicilere yardımcı olmazlar. Üstelik güvenlik ve tedarik zorluklarını bahane ederek sizlere daha yüksek bir fatura sunarlar.

Güvenilir bir elektronik sigara sitesinde mail ve diğer irtibat kanallarının yanında mutlaka soru ve problemleriniz için çözüm bulabileceğiniz telefon numaraları bulunur. Yoğunluk nedeniyle her aramaya cevap veremeseler de, telefon numarası güvenilir bir e-sigara sitesinin olmazsa olmazıdır denebilir.

Kişi Yerine Firma

Elektronik sigaraların satışı hukuki sınırlamalara tabii olduğu için özellikle sosyal medya kanallarındaki pek çok kişi satış yapmaktadır. Bu kişilerin pek çoğu güvenilir ve sağlıklı olduğunu iddia ettikleri e-likit ürünlerini sizlere satmaya çalışırlar. Evyap likit olarak anılan bu ev yapımı elektronik sigara likitleri tamamen güvenilmez değildir, ancak unutmayın ki markalı e-likitlerin üretiminde sağlık ve kalite standartlarına uyma zorunluluğu olduğu için daha kaliteli ve iyi bir e-likit için tedarikçileri tercih etmeye özen gösterin.

Bazı Kuralların Farkında Olmak…

Genellikle tüketiciler e-sigara sitelerine çok güvenmezler veçeşitli nedenlerle bu siteleri eleştirirler. Ancak bazı istisnai durumlarda durum tam tersi de olabilir. Elektronik sigara ve yan ürünlerinin sahip olduğu hukuki sınırlar, kötü niyetli insanların e-sigara sitelerinden haksız çıkar elde etmelerine neden olurlar. Bu yüzden güvenilir olsun olmasın her e-sigara sitesi için geçerli bazı kurallar vardır. Nedir bu kurallar?

Kapağı – Ambalajı Açılmış E-Likitler

Kapağı veya ambalajı açılmış bir e-likit içeriğini hemen hiçbir elektronik sigara sitesi geri almaz. Bunun nedeni e-likitlerin havayla teması sonrasında oksidasyona uğramalarıdır. Bu yüzden bir e-likit almadan önce bir arkadaş veya yakınınız vasıtasıyla alacağınız e-likitin tadı ve içimi konusunda bilgi edinmeye çalışın, imkanınız varsa e-likit içeriğini deneyin.

Klon – Sahte Elektronik Sigaralar

Bir elektronik sigara alacaksanız, mutlaka orijinalliğini sorgulayın. Eğer cihazınız orijinal değilse, iade edebilirsiniz. Ancak elektronik sigara sitelerinin hiç birisi, kullanım hatasından kaynaklanan problemlerden değişim veya iade kabul etmeyecektir. Siteden aldığınız, şarjlı ve atomizer coil kısmı yerleştirilmiş, düzgün çalışan bir e-sigara cihazını sahte 18650 pil ile çalıştırmaya kalkar veya suya tutarsanız, bu durumda tedarikçinizi zorlamanın bir anlamı olmayacağını da bilmelisiniz.

İnternetten Elektronik Sigara Ve E-Likit Alacaklar İçin Tavsiyeler:

Bir elektronik sigara tedarikçisinin fiziksel mağazasının olması, güvenilir olduğu anlamına gelmez. Çünkü elektronik sigara ve yan ürünleri ülkemizde hukuki sınırlamlara tabiidir. Üstelik fiziksel mağaza size yüksek fiyat farkı olarak geri dönecektir.

Almayı düşündüğünüz elektronik sigara cihazı, atomizer tank, coil veya e-likit içeriği hakkında bilgi edinin. Sahte ürünlerini anlamanın pek çok yolu var ama en iyi yol hala ürünü iyi tanımaktan geçiyor. Sahte e-likitleri nasıl anlarsınız? Sahte / klon elektronik sigaraları nasıl anlarsınız? Makalelerimizden de faydalanabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Bir elektronik sigara aldıysanız, orjinalliğini sorgulayın. Aldığınız ürün orijinal değilse, iade ve değişim hakkına sahipsiniz demektir.

Cihazınızı nasıl kullanacağınız hakkında bilgi sahibi olun. Uygunsuz kullanım sonrasında sitenin hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceğini ve bunda haksız olmadığını bilin.

Elektronik sigaraların ülkemizdeki hukuki pozisyonu bu cihazlar için garanti verilmesini de otomatik olarak ortadan kaldırmaktadır. Özellikle cihazlar için bir satıcı garanti veriyorsa büyük ihtimalle yalan söylüyordur.

Bir elektronik sigara likiti almadan önce aroması, nikotin değeri, tadı ve kullanım şekli hakkında bilgi sahibi olun. Elektronik sigara likitlerinde tarih geçmiş olabilir bu genellikle sağlık açısından bir risk oluşturmaz, sadece tat ve aromada küçük azalmalar meydana gelir. Bu durumda nasıl hareket edeceğiniz sizlere kalmış.

Elektronik sigaralarda “mod gövde” atomizer coil olmadan satılırlar. Atomizer coil ile birlikte satılan elektronik sigara gövdeleri “kit” adını alırlar. Elektronik sigara kitlerinde genellikle şarjlı pil bulunmaz ve piller ekstra satılırlar. Buna ek olarak alacağınız ürünün ismi “mod gövde” ise içinden atomizer tank çıkmayacağının farkında olmalısınız.

Ürün grupları hakkında bilgi sahibi olun. Örneğin vape – pen olarak bilinen elektronik sigaralar, şarjlı pil ile çalışmazlar. Bu cihazlarda batarya, gövdeye ekli haldedirler. Bu cihazlarla beraber şarjlı pil almak gereksizdir. Aynı şekilde e-likit içeriklerinde Premium e-likitlerin daha rahat bir içime sahip olduğu ve daha kaliteli olduğu söylenebilir.

Hemen her elektronik sigara sitesinde, şarjlı piller ayrı bir ürün sınıfı olarak sayılırlar ve ekstra olarak satılırlar. Bu ürünler de kendilerine has markalara sahiptirler ve bu yüzden fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Sonuç…

İstanbul elektronik sigara mağazası veya farklı aramalar yerine internetten e-sigara ve yan ürünlerini almak çok daha güvenlidir. Eğer yukarıdaki tavsiyelerimize uyarsanız, e-sigara alışverişinizde büyük ihtimalle bir sorun yaşamayacaksınız. Elektronik sigara tedarikçileri ile ilgili yargıda bulunmadan önce, bu ürünlerin satışının ülkemizde satışının hukuki olarak sınırlandırıldığını göz önünde bulundurun. Genellikle fiyat farkı ve fiziksel mağaza bulunmayışının en önemli nedeni genellikle bu hukuki sınırlamalardır. Hepinize bol buharlı günler dileriz.

5 YORUMLAR

  1. eski müşterinizim bu haftasonu kocaelinden gelip yerinizden alış veriş yapmak istiyorum mümkünse bana dönüş sağlarmısınız arkadaşlar

  2. Siparişim elime ulaştı hep tedirgindim fakat boşunaymış ürünler orjinal ambalajında geldi çok teşekkür ederim artık daimi müşterinizim saygılar

  3. Öncelikle tüm buharcilara tatli buharlamalar arkadaşlar piyasa da sayısı ciddi oranda kalpazan simsar var ve malesef tüketici olarak pekçok konuda güvensiz ve aydınlatıcı bilgiden mahrum alışveriş yapıyoruz ve zorundayız. Özellikle satış sitesinin sohbet kısmında müşteriye yardımcı olma adına orada oturur yardımcı olmak bir yana konuşmak dan acizlikleri e sigara konusunda danışmanlık dan aciz kimselerdir en iyi bildikleri şey sitelerindeki ürünleri satmak bunun dışında hicbir konuda fikir vermezler bunlar ciddi sorunlar atomizer aldınız alyan anahtar yok 1.5 mm nin altında alyan bulmak çok zordur sorun.nereden buluruz die cevap yok bazılarımız benm gibiyse yani aradığında hiçbişey bulamayan ….arkadaşlar elektroniksigarashop û rast gele gezinirken buldum blog da çeşitli konular ilgimi çekti okudum sonra atomizer e ihtiyacım vardı griffin 25 rta almaya karar verdim aradım ve durumu izah ettim.oradaki yetkili konum gönderdi gittim normalde bu gibi e sıg satan yerler buharalti olur ancak içeri girdiğimde gayet düzgün işlerini yapan ortam ve arkadaşlar vardı müşteri kelimesini pek sevmem sagolsunlar misafirleri gibi karsiladilar tel,pamuk atomizer birde likit aldım hepside orjinal arkadaşlar bundan emin olabilirsiniz diğer konu oradaki yetkiliye uzunca sohbet ettik ev yap likit î ,sarım yapma,sahte orjinal likit ve ürünler nasıl anlaşılır die replika ve orjinali göstererek yardımcı oldu sağolsun velhasılı ben memnun kaldım tavsiye ederim .

  4. Değerli arkadaşım,Siparişim elime ulaştı.Çok teşekkür ediyorum.Kurdum,çalıştırdım.Önce çok bol buhar geldi,ayar yüzüğünden oldukca kıstım.Az biraz aliştım.Ama baş dönmesi yaptı.Bu doğalmıdır…İlk defa kullandım.Bu baş dönmesi neden kaynaklanır,bunun bi izahı olmalı..Ama ben bilemedim.Bundan sonra siparişlerim de sizden olacak.Ayrıca Fatih beye de teşekkür ederim.Tlf. sizde mevcut Wats Shaptan da beni bilgilendirebilirsiniz.Sevgi saygı sunarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here