Orjinal Elektronik Sigara Likit ve Sahte Likit Nasıl Anlaşılır

0
34405
elektronik sigara likit

Orjinal Elektronik Sigara Likit ve Sahte Likit Nasıl Anlaşılır
Tüm buharcılara selamlar, keyifler yerindedir umarız, uzun zamandır Elektronik Sigara kullananların likit seçmekteki problemlerine şahit oluyoruz ve bu duruma bir el atmaya karar verdik.

Yazıya girmeden önce şunları belirtmekte de fayda görüyorum;

Herşeyden önce altını çizmemiz gereken konu, E-Likitler elektronik sigara tüketimin de en mühim konulardan biri olduğundan dolayı mutlaka orjinal dolum sıvısı seçiminden şaşmamak gerek.
Sahte likitleri sakın ama sakın kullanıp sağlığımızı tehlikeye atmayalım… Şimdi şu soruyu sorduğunuzu çoğu yerde görüyoruz,
-Madem öyle, sahte Elektronik Sigara Likitleri nerden kendini ele verir?
* Sahte E-Likitler dümdüz beyaz tonları veya şeffaf adi malzemeden üretilmiş plastik şişelere doldurulmaktadır.
* Şişelerin gövdesinde orijinalliği belirtecek herhangi bir bandrol veya sertifika bulunmamaktadır.
* Şişelerin gövdesinde tam olarak hangi maddelerden ne kadar eklendiği, yüzde kaç nikotin oranına sahip olduğu gibi ibareler yer almaz.
* Şişelerin gövdesinde Son Kullanma Tarihi (SKT) bulunmaz.
* Şişelerin içerisindeki sıvı normal bir likite göre daha akışkan bir yapıya sahiptir.
* Şişelerin gövdesinde bulunan kapaklarda emniyet kilidi bulunmaz.
* Şişelerin gövdesinde daha önce hiç açılmadığına dair garanti sağlayan jelatin kaplama bulunmaz. (Her marka için geçerli bir durum değildir, o yüzden her gördüğünüz şişeye sahte damgası vurmayın, buna örnek verecek olursak Dekang ve Liqua marka likitlerde jelatin kaplama mevcuttur.)
* Örnek verecek olursak Dekang Likitler 20,30,40,50 ml gibi boyutlarda üretilmez, sadece 10 ml şişelerde üretimi bulunmaktadır.
Örnek Kaliteli Likit Markaları : Natura, Liqua, One Hit Wonder, Joyetech, Flavour Art v.b
DOLUM SIVISI- (LİKİT) ‘MG’ VE ‘ML’ GİBİ TERİMLER NEYİ BELİRTMEK İÇİN KULLANILIYOR ?
Likitteki MG Oranı: Satın aldığınız E-Likitin içerisinde bulunan nikotin miktarını belirten terim için kullanılır. Yüksek nikotin oranına sahip sigara kullanan kişiler önce 18 mg gibi yüksek nikotin oranına sahip likitleri kullanmaya başlayıp daha sonra yavaş yavaş nikotin oranını düşüşerek nikotinsiz likite kadar geçiş yapması gerekir, en sonunda kişi isterse elektronik sigarayı da rahatlıkla bırakabilecek iradeye sahip bir hale gelecektir. Özetleyecek olursak buna likitin boğaza vurduğu sertlik oranı da diyebiliriz.

Likitteki ML Oranı: Evrensel Sıvı ölçü birimidir. Günlük hayatta tükettiğimiz şişe sular, paket meyve suları veya meşrubatlar üzerinde de bu ölçü birimi belirtilmektedir.

Aşağıda bulunan tablo, HacettepeTıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve SSUK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nazmi Bilir tarafından yayınlanmış bir analiz sonucudur. Elektronik Sigara Likitlerinin içerisinde bulunan maddeler ve eklenen maddelerin yüzdelik oranları hakkında bilgiler yer almaktadır.

orjinal elektronik sigara likit sahte likit nasil anlasilir
orjinal elektronik sigara likit sahte likit nasil anlasilir

Buna ek olarak E-Likitler markadan markaya göre farklılık göstermekle beraber genellikle
0mg, 3 mg, 6mg, 9 mg, 11mg, 16 mg, 18 mg ve 24 mg halinde değişkenlik gösteren nikotin oranları ile kullanıcıya sunulmaktadır.
Aşağı yukarı Elektronik Sigara Dolum Sıvıları hakkında kısa ve net bilgiler vermeye çalıştık, bunların dışında merak ettiğiniz soruları 0212 909 13 39 ‘u tuşlayarak müşteri temsilcilerimize iletebilir ve çözüme ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here