Mod Elektronik Sigara Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0
5454
mod elektronik sigara

Elektronik sigara dünyası farklı bir devrimin eşiğinde. Yoğun ve fazla buhar veren yüksek watt ayarlı mod elektronik sigara modellerinin yerini giderek pod olarak da bilinen kartuşlu ve küçük modeller alıyor. İlginç olan giderek mod elektronik sigara modellerinin de sabit bataryalı modellere doğru evriliyor olması. MTL olarak da bilinen sigara içimi atomizer ve elektronik sigara modelleri de son yılların elektronik sigara trendlerinin başında geliyor. Ancak yine de güçlü mod elektronik sigara modellerine olan talep çok azalmış değil. Bir mod elektronik sigara almaya karar verdiniz. Peki neye göre ve nasıl karar vereceksiniz? Siz de bol buhar veren gösterişli bir mod elektronik sigara seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Neden Mod Elektronik Sigara?
İlk olarak elektronik sigara tercihi yapacakken neden bir mod elektronik sigara istediğinize karar vermelisiniz. Bu değerlendirmeyi yaparken bir mod elektronik sigara modelini niçin seçmelisiniz – niçin seçmemelisiniz sorusunun yanıtını size tam olarak vermeye çalışacağız. İlk olarak mod elektronik sigara modelleri neden tercih edilir kısaca göz atalım.

Mod Elektronik Sigara Çünkü…
Mod Elektronik Sigara Modelleri Şık Ve Gösterişlidir

vaporesso revenger modBu gösterişli cihazların fiyatları her ne kadar diğer elektronik sigara modellerine göre daha pahalı olsa da çok farklı tasarımlara sahiptirler. Elektronik sigara pazarında özellikle çok satışı yapılan mod elektronik sigara modelleri bu özellikleri yüzünden çoğu zaman kullanıcılar için çeşitli şekillerde kılıflarla veya stickerlar ile modifiye edilirler. Bu da mod elektronik sigara modellerini son derece şık ve gösterişli cihazlar haline getirirler.

Mod Elektronik Sigara Modelleri Size Daha Yoğun Buhar Sağlarlar

Elektronik sigara dünyasında yoğun ve fazla buhar veren cihazlara tepki olarak daha küçük, sigara içimi veya kartuşlu (pod) cihazların yükselişte olduğundan söz etmiştik. Ancak mod elektronik sigara modelleri daha yoğun buhar verirler ki bu özellikleri bazı kullanıcıların asla vazgeçemeyecekleri bir şeydir. Mod elektronik sigara modellerinin tercih edilmesinin bir nedeni de yoğun – fazla buhar vermesidir.
Mod Elektronik Sigara Modelleri İle Kontrol Sizde

Son teknoloji mod elektronik sigara modelleri sizlere watt ayarından buhar sıcaklığına kadar hemen her şeyi ayarlama şansı verir. Ayrıca mod elektronik sigara modelleri başarılı güvenlik önlemlerine de sahiptir. Örneğin bir mod elektronik sigarayı belli bir süreden fazla ateşleyemezsiniz. Aynı şekilde bu cihazlar puff sayacına sahiptir. Mod elektronik sigara modellerinin en çok öne çıkan özelliği ise elbette watt ayarını ayarlayabiliyor oluşunuz. Bu durum bu tip elektronik sigara modellerini sigara içimi olarak kullanmanıza da olanak sağlıyor.

Mod Elektronik Sigara Modelleri Daha Enerjiktir!

vaporesso revengerPod cihazlar veya MTL cihazlar elektronik sigara dünyasının son dönemlerdeki modası olabilir. Buna karşın MTL elektronik sigara cihazlarının, kartuşlu küçük e-sigaraların ve de sabit bataryalı mod elektronik sigara modellerinin bataryaları çok yüksek kapasitelere sahip değillerdir. Buna karşın popüler markaların ürettikleri mod elektronik sigara modelleri iki veya üç şarjlı pil ile çalışırlar ve size çok daha uzun ömürlü bir kullanım sunarlar.

Mod Elektronik Sigara Tercih Etmeyin, Çünkü…

Bu bölümde ise bir mod elektronik sigara cihazını neden tercih etmemeniz gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağız. Herkesin e-sigara tercihi farklıdır ve bu tercihlere bakarak iyi veya kötü yargılarına varmak yanlış olur. Özetle elektronik sigara dünyasında da zevkler ve renkler tartışılmaz. Peki neden bir mod elektronik sigara tercih edilmemeli?

Watt Ayarı Ve Güç Sizin İçin Önemli Olmayabilir…

Bazı elektronik sigara kullanıcıları kullandıkları cihazların fazla – yoğun buhar vermelerini istemezler. Özellikle son zamanlarda elektronik sigara dünyasında daha az – daha yoğun buhar trendi hüküm sürüyor. Eğer yoğun buhar arayan bir kullanıcı değilseniz, bu tip elektronik sigara modelleri sizler için değildir.

Sabit watt ile çalışan elektronik sigara modelleri sizi sürekli watt ayarı yapma telaşından kurtarırlar ve genellikle stabil bir kullanım sunarlar. Ayrıca eğer kibar ve hafif bir elektronik sigara almak istiyorsanız mod cihazlardan uzak durmak sizler için daha iyi olabilir.

Kullanım Kolaylığı Ve Basit Elektronik Sigaralar

Mod elektronik sigara cihazları aslında daha .çok deneyimli kullanıcılara hitap ederler. Bu gruba aynı zamanda daha çok gençleri de dahil edebiliriz. Ancak yaşı daha ileri olan kullanıcılar veya deneyimsiz – elektronik sigara kullanmaya yeni başlayacak olanlar karışık ve çok özellikli olan elektronik sigara cihazlarını tercih etmezler. Siz de çok detaylı özellikleri bulunan – gösterişli cihazları tercih etmiyor olabilirsiniz ki sizi kimse suçlayamaz.

Mod Elektronik Sigara Modelleri Ağırdır

vaporesso switcherMod elektronik sigara modelleri hem ağır hem de pahalıdır. Öncelikle ağırlık konusunda birkaç şey söyleyelim. Bir mod elektronik sigara modelinin ağır olması son derece doğaldır. Zira bu cihazlar kullanımı kolaylaştıran pek çok elektronik aksama ek olarak ayrıntılı atomizerlere de sahiptirler. Buna bir de enerji sağlayan şarjlı 18650 piller eklenince ağırlık çok artar. Bu durum, mod elektronik sigara modellerinin negatif özelliklerinden birisidir. Bu nedenle piyasada mod gövdeli ancak tek pille çalışan mod box / box mod cihazlar da (bu elektronik sigara cihazları daha küçük ve hafiftir) sıklıkla kullanılırlar.

Mod Elektronik Sigaralar Pahalıdır

Elektronik sigara dünyasında premium e-likit ne ise mod elektronik sigara da aşağı yukarı odur. Bu cihazlar ağır, gösterişli ve çok özelliklidir. Elbette mod elektronik sigara modellerinin aynı zamanda pahalı oldukları da söylenebilir. Özellikle ünlü markaların ürettikleri elektronik sigara modellerinin fiyatlarını hak ettikleri söyelenebilir. Ancak yine mod elektronik sigara fiyatları -özellikle elektronik sigara kullanımının – satışının yasak olduğu ülkemizde- oldukça yüksektir. Kur farkı ve bu tip elektronik sigaraların ülkeye sokulma şekilleri mod elektronik sigara modellerinin fiyatlarının yüksek olmasının bir başka nedenidir.

Bir Mod Elektronik Sigara Alırken…

İhtiyacınızı İyi Belirleyin

Çok yüksek watt değeri demek çok daha yoğun ve fazla miktarda buhar demek. Yoğun ve fazla buhar kimilerine göre iyidir. Buna karşın özellikle halka açık mekanlarda fazla buhar – yoğun buhar her zaman ihtiyaç duyacağınız bir şey olmayabilir. Eğer elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan biriyseniz maksimum 75 watt’ a kadar çıkabilen bir mod elektronik sigara veya box mod sizler için (Eleaf iStick Pico 75 Watt veya Vaporesso Swag Kit) yeterli olacaktır.

Boyut Ve Ağırlık Önemlidir!

vaporesso swag modKullandığınız elektronik sigara modelini ister cebinizde isterseniz çantanızda taşıyor olun. Bir elektronik sigara cihazında boyut ve ağırlık, önemli olmayan konular gibi görünebilir. Ancak gerçekte tam tersidir. Çok ağır ve büyük elektronik sigara modelleri günlük kullanım için ideal değildir ama genellikle çok yüksek buhar kapasitelerine sahip olan cihazlar da mod elektronik sigara modelleridir. Bir mod elektronik sigara almadan önce cihazın boyut ve ağırlığına da dikkat edin.

TC Mod, Çocuk Kilidi Ve Diğer Özellikler

Bir mod elektronik sigara tercih edecekseniz ve bunun için oldukça yüksek bir bütçe ayırdıysanız o zaman satın alacağınız mod elektronik sigaradaki özelliklere dikkat etmelisiniz.

İlk dikkat etmeniz gereken noktanın başında mod elektronik sigara modelinizin atomizer tankının kullandığı coil altyapısı. Eğer hazır coil kullanan bir atomizer kullanıyorsanız yedek coil fiyatlarını araştırın ve kolayca bulabileceğiniz hazır coil kullanan atomizerli mod elektronik sigara modellerini tercih edin.

Dikkat etmeniz gereken bir başka etmen de bir mod elektronik sigarada ekran boyutudur. Eğer gözle ilgili bir sorununuz varsa veya yaşlı bir kullanıcıysanız, küçük ekranlarla sorun yaşamanız olasıdır. Bunun önüne geçmek için büyük ekranı bulunan mod elektronik sigara modellerini tercih edebilirsiniz.

TC, “Temperture Control” anlamına gelir ve mod cihazlarda ısı ayarlaması yapabileceğiniz anlamına gelir. Mod elektronik sigara cihazınızın ısı kontrolü yapabiliyor olmasına dikkat edin.

Mod elektronik sigara modellerinde fiyat aldatmacasına kanmayın! Özellikle son zamanlarda kur farkı gibi olaylar bahane edilerek her türden elektronik sigara çok yüksek fiyattan satılabiliyor. Bu duruma karşı uyanık olun ve internetten gerekirse o marka – modeli araştırarak fiyat hakkında bilgi sahibi olun.

Mod Gövde Ve Mod “Kit”

Son olarak unutmayın ki “mod gövde” atomizer – coil kısmı bulunmayan mod elektronik sigara gövdeleri için kullanılan bir tabirdir. Mod kit ise daha farklı bir terimdir ve atomizer – coil ve ek parçaları da içeren tam bir settir. Bu nedenle de özellikle mod elektronik sigara kiti fiyatlarının atomizersiz mod gövdelerden yüksek olması bu açıdan son derece doğrudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here