Smok Elektronik Sigara Modellerini Karşılaştırıyoruz

0
12869
smok elektronik sigara modelleri

Smok, özellikle elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan kullanıcıların popülerliği nedeniyle sıklıkla tercih ettikleri bir e-sigara modeli olarak karşımıza çıkıyor. Diğer tüm e-sigara markalarında olduğu gibi Çin Menşeili olan Smok, elektronik sigara pazarını elinde tutuyor diyebiliriz. Sizler için piyasanın bu en popüler e-sigara markasının farklı modellerini sıraladık ve birbirleriyle karşılaştırdık.

Hangi Smok Ve Neden?
smok vape pen22Smok e-sigara modellerinin fiyatı genellikle uygun ve piyasa standartlarına göre orta seviyede olduğu için e-sigara kullanmaya yeni başlayan pek çok kullanıcı gerek box mod gerekse gelişmiş mod e-sigara modelleri tercihlerini Smok’dan yana kullanıyorlar. Sizler için karşılaştırmaya tabi tuttuğumuz Smok Modelleri; Smok Alien 220 Watt Kit, Smok AL85, Smok G Priv, Smok Stick V8 Baby Vape Pen, Smok Mag Kit ve Smok ProColor.

Ne düşündüğünüzü gayet iyi biliyoruz. Smok’un şu anda piyasada olan çok fazla e-sigara modeli bulunuyor. Ancak en gelişmiş ve yeni modellerin yukarıda saydıklarımız olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Smok e-sigara modellerinin hedeflediği kullanıcı kitlesi de zaten profesyonel e-sigara kullanıcıları. Yine de yeni başlayan kullanıcılar için Smok AL85 ve Smok Stick V8 gibi modellere de yer verdik. Şimdi gelin bu birbirinden başarılı e-sigara modellerini birbirleriyle karşılaştıralım.

Diğer karşılaştırma içeriklerimizde olduğu gibi öncelikle Smok Modellerinin özelliklerinden özet olarak bahsedecek ve daha sonra bu modellerin hangi kullanıcılar için ideal olduklarını sizlere açıklamaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi e-sigara kullanıcıları genellikle buhar yoğunluğu, fiyat, boyut, kullanım kolaylığı gibi kriterlere göre seçim yapıyorlar. Bizler de hangi e-sigara modelini niçin tercih etmeleri gerektiğini siz okuyucularımıza basit bir şekilde açıklamaya çalışacağız.

Listemizdeki sıralama tamamen cihazların popülerliği ve kullanım sıklığına göredir. Çünkü Smok gibi bir markanın çok sayıda e-sigara modeli bulunuyor. Buna ek olarak bu cihazlar arasından “en iyi” derlemesi yapmak oldukça güç. Herkesin “en iyi Smok Modeli” kendine hastır. bu yüzden sıralamaları rastgele olarak yaptık. Zaten ele alıp değerlendirdiğimiz e-sigara modellerinin başlangıç ve bitiş kısımlarında cihazların diğer Smok Modellerine göre artılarından ve eksilerinden bahsediyoruz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Smok Modellerini karşılaştırmaya başlayalım.

Smok Alien 220 Watt
smok alienBazı markaların bazı ürünleri standartları belirler. Tıpkı iPhone’un mobil telefon dünyasında yaptığı gibi. Smok Alien 220 Watt Kit de tam böyle bir mod sigara olarak karşımıza çıkıyor. Tartışmasız en popüler olan bu buhar canavarı, bay – bayan yüksek performans ve buhar arayan tüm kullanıcılara hitap ediyor ve sahip olduğu şöhreti gerçekten hak ediyor.

Smok Alien 220 Watt Kit, 2 adet 18650 Pil ile çalışan, 0.96 inçlik küçük kare ekranı ve sahip olduğu mikro usb girişi, 510 vidalama sistemine sahip tank girişi ve üstten doldurulan tankı ile en popüler mod sigara modellerinden bir tanesi. Farklı içim modlarına ek olarak sub – ohm gibi içim modlarında da rahatlıkla çalıştırılabilen Smok Alien 220 Watt Kit, oldukça başarılı 3 ml’lik bir likit tankına sahip. Tepeden doldurulan bu likit tankının içinde tamamen paslanmaz çelikten üretilmiş olan coil yapısı bulunuyor. Smok Alien Kit’i dilerseniz bir RBA ile birleştirerek de kullanabiliyorsunuz. Tüm bu özelliklerine ek olarak ayarlanabilir hava kanalları, ergonomik ve çok büyük olmayan gövdesi ve makul denebilecek fiyatıyla Smok Alien, oldukça popüler bir e-sigara modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Smok Alien 220 Watt’ın 0.96 inçlik ekranı sahip olduğu pil göstergeleri ile oldukça pratik. Buna ek olarak cihazın güç düğmesinin gövdenin yan kısmında boylu boyunca uzanıyor olması, Smok Alien’ın pratiklik kat sayısını da arttırıyor. Peki yediden yetmişe herkesin elinde olan bu popüler elektronik sigara modeli kimler tarafından tercih edilmeli?

Eğer mod sigara kullanmaya yeni başlayacak bay ve bayan kullanıcılar Smok Alien’ı rahatlıkla kullanabilirler. Bunun yanında cihaz, basit tasarımı ile daha çok erkek kullanıcılara hitap ediyor. Orta veya profesyonel seviyede bir e-sigara kullanıcısı olan herkes Smok Alien’ı rahatlıkla kullanabilir.

Piyasada pilleri ile 300 TL altında alabileceğiniz standart ve güçlü bir mod sigara arayan herkesin ilk tercihi olabilecek olan Smok Alien 220 Watt Kit, farklı coil sistemleri ile de çalıştırılabiliyor. Cihazın paketinden çıkan ek elemanlar cihazın kullanımını önemli ölçüde arttırıyor olsa da, örneğin mikro usb şarj kablosu gibi küçük ayrıntılarda Vaporesso Revenger’ın biraz gerisinde kalan Smok, sahip olduğu marka değeri ve popülerlik nedeniyle sık sık tercih edilen bir cihaz.

Peki Smok’un popüler olması, kullanıcılar için faydalı mı? Aslında dolaylı yoldan bu sorunun cevabını evet olarak cevaplamamız mümkün. Bir e-sigara modelinin popüler olması demek, kullanım tavsiye ve ipuçlarından yedek parça tedariğine kadar her alanda rahat etmenizi sağlar. Bu yüzden mod sigara kullanmaya yeni başlayacak olanlara da Smok Alien 220 Watt Kit rahatlıkla önerilir.

Smok AL85
smok al85Smok’un Eleaf’in Başarılı Box Mod Cihazına Cevabı Niteliğindeki Smok AL85, bir adet 18650 şarjlı pil ile çalışan, zarif ve kullanışlı bir cihaz. Aynı zamanda fiyat ortalaması bakımından da başarılı olan Smok AL85, e-sigara kullanmaya yeni başlayacak bayanlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Smok AL85, Eleaf Pico’nun 75 Watt’lık küçük cihazına cevap niteliğinde bir e-sigara modeli. Smok AL85 için, Smok Alien’ın küçültülmüş ve 85 Watt’lık bir versiyonu denebilir. Smok AL85, 3 ml kapasiteli küçük ve kullanışlı coil altyapısını kullanan, mikro usb girişli bir box mod olarak karşımıza çıkıyor. Smok AL85’in 0.96 inçlik ekranı cihazla ilgili her ayrıntının ekrandan yansıtılmasına olanak sağlıyor.

Smok AL85, özellikle bayan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Cihazın tek 18650 şarjlı pil ile çalışıyor olmasına ek olarak küçük ve ergonomik bir cihaz olması, onu kullanışlı kılan özelliklerden. Ancak Smok Alien 220 Watt’da karşımıza çıkan malzeme kalitesindeki düşüklük Smok AL85’de de devam ediyor. Ancak cihazın avuca sığan küçük yapısı, korunaklı pil haznesi ve özellikle uygun fiyatı, onun diğer negatif özelliklerini geride bırakabiliyor.

Smok AL85’i kimler kullanmalı? Smok AL85 diğer Smok modellerine göre tam olarak nerede? Öncelikle küçük, pratik ve makul fiyatlı bir box mod olması cihazın fiyatının uygun olmasını sağlıyor. Bu da yeni e-sigara kullanmaya başlayacak olanlar ve özellikle bayan kullanıcılar için cihazın son derece uygun olması anlamına geliyor. Cihazın box mod olan yapısı aynı zamanda likit sızıntısı gibi istenmeyen durumlarda şarjlı pilin güvende olmasını sağlıyor ki bu da yeni kullanıcılar ve bayanlar için oldukça önemli bir özellik.

Smok AL85, 85 Watt’lık bir cihaz bu da Smok AL85’in kendi klasmanında diğer box mod cihazların önüne geçmesine neden oluyor. Pico, 75 Watt’lık bir performansa sahipken Swag Kit’in 80 Watt’lık gücüne karşılık Smok AL85’in 85 Watt’lık performansı küçük de olsa cihaz için bir artı.

Smok AL85 sadece bayanlar için değil aynı zamanda yeni e-sigara kullanmaya başlayacak olan kullanıcılar veya sevdiklerine e-sigara hediye etmek niyetinde olanlar için de başarılı ve ideal bir cihaz. Uygun fiyatı ve diğer özellikleri Smok AL85’i diğer ürünlerin bir tık ötesine geçirmeyi başarmış.

Smok G Priv
Smok G PrivDokunmatik ekranı, 220 Watt’lık buhar çıkış yoğunluğu ve diğer özellikleriyle Smok G – Priv kesinlikle acemilerin uzak durması gereken bir mod sigara olarak karşımızda. Eğer mod sigara modelleriyle aranız iyiyse ve sıra dışı, dokunmatik ekranı bulunan başarılı bir mod elektronik sigara arıyor ve bütçe meselesini kafanıza takmıyorsanız Smok G Priv tam size göre.

Eğer alacağınız e-sigara konusunda bir bütçe kısıtlamanız yoksa, Smok G – Priv tam size göre. Sahip olduğu büyük dokunmatik ekranı sayesinde özellikle küçük ekranlı e-sigara modelleriyle arası bozuk olan kullanıcılara hitap eden bu teknoloji harikası e-sigara modeli, 300 TL’nin üstündeki ortalama fiyatıyla sadece profesyonel kullanıcılara göre olduğunu gösteriyor.

Smok G-Priv modeli, 2 adet şarjlı 18650 pil ile çalışan ve 220 Watt’a kadar çıkabilen bir mod sigara olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle söylemeliyiz ki, SMok G – Priv kesinlikle acemi kullanıcılara hitap eden bir mod cihaz değil. Bayan kullanıcılara göre olmadığını sahip olduğu ağır ve büyük boyutlu gövde ile gösteren Smok G – Priv, dokunmatik ekranı sayesinde bir kullanım kolaylığı sunuyor olsa da, büyüklüğü ile her kullanıcı için uygun olmadığını gösteriyor.

Smok G-Priv, 2.4 inçlik büyük – dokunmatik ekranı ile özellikle 40 yaş üzerindeki erkek kullanıcılara hitap ediyor. Cihazın gövdesi üzerinde bulunan bu ekran üzerinden dilediğiniz ayarlamayı yapabilmeniz mümkün. Hava kanalları ayarlanabilen 5 ml’lik bir tankı bulunan Smok G-Priv, günlük kullanım için son derece ideal bir cihaz. Ancak elbette acemi e-sigara kullanıcılarını ve zarif mod cihaz arayan kullanıcıları kastetmiyoruz.

Farklı içim modları için de uygun olan Smok G-Priv, sub – ohm derecelerinde de çalıştırılabiliyor. Buna ek olarak gövdesinin üzerinde bulunan mikro usb girişi sayesinde cihazı şarj edebiliyorsunuz. Cihazın likit tankı ile olan bağlantısı ise 510 vidalama sistemine sahip. Çok çeşitli bobin altyapılarıyla çalıştırılabilmesi, Smok G-Priv’in büyük dokunmatik ekranından sonraki en büyük artısı konumunda.

Tank ve coil yapısı paslanmaz çelikten üretilen Smok G-Priv’in gövdesi ise çinko malzemeden üretilmiş durumda. Peki Smok G-Priv ne tür kullanıcılara hitap ediyor? Herkes bu cihazı alıp kullanabilir mi? Cevap evet olsa da fiyatı 300 TL’nin üstünde seyreden Smok G-Priv, daha çok buhar sevdalılarına hitap eden bir model. Yani zarif mod cihaz arayan bay ve bayan kullanıcılara hitap eden bir e-sigara modeli olduğunu söylemek güç. Ancak 220 watt’lık bir buhar canavarı isteyen herkesin imdadına yetişebilecek bir mod olması bakımından Smok G – Priv’in kapasitesi son derece yeterli.

Smok Stick V8 Baby
Smok Stick V8Elektronik sigara kullanmaya yeni başlayanlara V8 coil altyapısının tüm ayrıcalıklarını sunan Smok Stick V8, piyasadaki diğer vape pen modellerinden bir adım ötede gibi görünüyor. Eğer e-sigara kullanmak konusunda endişeleri bulunan sevdiklerinize hediye etmek için kullanışlı bir e-sigara modeli arıyorsanız Smok Stick V8 Baby’yi çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Smok Stick V8, sahip olduğu özelliklerle pek çok kullanıcıyı şaşırtacak bir vape pen modeli. Sahip olduğu 3000 MAh’lık sabit bataryası gövdesi üzerindeki mikro usb girişinden rahatlıkla şarj edilebilen Smok Stick V8, bir mod elektronik sigara modelinin tüm ayrıcalıklarını sizlere yaşatacak bir model olarak karşımıza çıkıyor. Sahip olduğu 5 ml’lik ayarlanabilir hava kanallı likit tankına ek olarak aynı zamanda basit ve rahat bir kullanımı bulunan Smok Stick V8, muadili Vape – Pen modellerinden bir adım ötede olan bir elektronik sigara modeli.

Smok Stick V8, e-sigara kullanmayan çevrenizdekilere hediye edebileceğiniz veya ikinci bir e-sigara olarak kullanabileceğiniz basit, pratik ve kullanışlı bir e-sigara modeli. Cihazın tankı ve batarya kapasitesi Smok Stick V8’in piyasadaki standart Vape Pen modelleriyle mod sigara modelleri arasında kendine yer edinmesine neden oluyor.

Smok Stick V8’in kutusundan çıkan yedek parçaları onun uzun süreli bir kullanıma sahip olmasını sağlıyor. Bu da cihazı özellikle yeni e-sigara kullanmaya başlayan 18 yaş üstü gençlerin, bayan kullanıcıların bu cihazı çok rahat bir şekilde kullanabilmesini sağlıyor. Piyasada Smok Stick V8’e denk olarak satın alabileceğiniz e-sigara modelleri arasında Joyetech eGO D22, D19, eGo AIO, eGo AIO Pro ve yine SMOK imzasını taşıyan Stick Serisinin farklı modelleri var. Ancak SMOK Stick V8 özellikle Joyetech İmzalı Vape – Pen modelleriyle kıyaslandığında batarya ve buhar kapasitesi bakımından çok daha güçlü.

Peki Smok Stick V8’i diğer Vape – Pen modellerinden ayıran / üstün kılan şey tam olarak nedir? SMOK Stick V8, V8 Baby Beast Atomizer Coil Altyapısını kullanıyor. Bu da cihazın vape – pen sınıfından bir e-sigara modeli olmasına karşın oldukça güçlü bir buhar sağlayıcı olmasını sağlıyor. SMOK Stick V8’in aynı zamanda farklı renk seçeneklerine sahip olan gövdesi cihazın şık ve zarif olmasını sağlamış.

Özellikle kullandığı e-sigara modeli cebine – çantasına sığmayan kullanıcıları oldukça mutlu edecek olan SMOK Stick V8, zarif bir Vape – Pen arayan herkese cihazdan beklediklerini fazlasıyla veriyor ve daha gelişmiş bir mod sigaranın yokluğunu aratmıyor, her ne kadar sabit bir watt ayarı olsa da.

Smok Mag Kit
smok magSMOK Mag Kit, 225 Watt’lık performansı, ergonomik ve kendine has gövdesi ve diğer özellikleriyle yine profesyonel e-sigara kullanıcılarına hitap eden bir mod cihaz. Eğer farklı bir tasarıma sahip ergonomik, kullanıcı dostu bir mod arıyorsanız, SMOK Mag Kit, sizi her yönüyle tatmin edecek detalı bir e-sigara modeli olarak karşınızda.

Bir joystick’i andıran gövdesi ve 225 watt’lık kapasitesi ile Smok Mag Kit profesyonel e-sigara kullanıcılarına hitap eden bir mod kit. Gövdesinin üzerinde bulunan 0.96 inçlik ekranından ve ekranın üst kısmında konuşlanmış düğmeleri sayesinde SMOK Mag Kit ile her türlü ayarlamayı yapmanız mümkün. Cihaz, diğer SMOK modellerine ve standart mod e-sigara modellerine nazaran daha yüksek bir fiyata sahip olsa da, kendine has tasarımı ve diğer özellikleriyle son derece başarılı bir mod sigara olmayı başarıyor.

Smok Mag Kit, iki adet şarjlı 18650 pil ile çalışıyor. Cihaz gövdesinin altından çıkan özel bir bölmeye yerleştirdiğiniz piller, gün boyunca rahat bir kullanımın da kapılarını açıyor. SMOK Mag Kit ayrıca 2 ml’lik hava kanalları ayarlanabilen bir likit tankına sahip. Buna ek olarak buhar sayacından, kısa devre korumasına, aşırı ısınma sensörlerinden TFV12 Coil yapısına kadar SMOK Mag Kit oldukça kaliteli bir cihaz. Farklı renk seçenekleri de bulunan SMOK Mag Kit, 68 gramlık bir gövde ağırlığına sahip. Bunun yanında farklı içim modlarını da destekleyen SMOK Mag Kit’in farklı renk ve desenlere sahip gövdesi “Gun Of Rambo” olarak isimlendirilmiş olan ateşleme düğmesi ve diğer özellikleriyle standartların ötesinde bir mod sigara olmayı başarıyor.

SMOK Mag Kit’in yazılımının güncellenebiliyor oluşu ve TFV 12 Prince Coil Altyapısı, yüksek yoğunluklu buhar arayan kullanıcılar için ideal. Tüm bunlara ek olarak cihazın kutusundan çıkan yardımcı eleman ve aparatlar da oldukça kaliteli ve işlevsel. Eğer profesyonel bir kullanıcıysanız ve diğer mod sigara modellerinin hantal ve ağır gövdelerinden sıkıldıysanız bu küçük ve ergonomik mod sigara sizin işinizi görecektir.

Yeni bir model olduğu için bütçe sıkıntısı olmayan kullanıcılara hitap eden SMOK Mag Kit, bay – bayan profesyonel e-sigara kullanıcılarına hitap ediyor. Ancak SMOK Mag Kit gerek diğer SMOK mod cihazlara ve diğer markalı mod sigara modellerine göre daha yüksek bir satış fiyatına sahip olduğunu da tekrar edelim. Farklı modifikasyonlarla sigara içimi için de kullanılabilecek olan SMOK Mag Kit, elektronik sigaralarla zaten haşır neşir olan kullanıcıların hizmetinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here