Smok ve Vaporesso Ürün Karşılaştırması

2
15554
smok vaporesso karşılaştırma

SMOK ve Vaporesso, elektronik sigara piyasasının en başarılı ve en popüler markaları olarak biliniyorlar. Özellikle yüksek buhar yoğunluğuna sahip bir mod sigara almaya karar vermişseniz, seçeceğiniz marka konusunda kararsız kalmanız oldukça doğal. Her ne kadar Smok’un daha popüler bir e-sigara üreticisi olduğu bilinse de Vaporesso, giderek onun tahtını sallamaya başladı bile. Peki iki marka arasından hangisini tercih etmelisiniz?

Performans İçin Smok
Smok, ürettiği box mod ve diğer ürünlerle diğer markaların ve Vaporesso’nun bir adım ötesinde gibi görünüyor. Bunu iki firmanın da ürettiği box mod cihazlardan rahatlıkla anlayabilirsiniz. Smok AL85 ve Vaporesso Swag Kit, gövdelerinden likit tank kapasitelerine kadar neredeyse aynı olan cihazlar. Ancak Watt ve buhar yoğunluğu konusunda hassas ve takıntılıysanız, Vaporesso Swag Kit’in Smok AL85’den biraz daha düşük bir watt seviyesine sahip olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Vaporesso Swag Kit, 80 Watt’lık bir kapasiteye sahipken, Smok AL85 85 Watt’lık bir kapasiteye sahip. Elbette aradaki farkın çok büyük olduğunu söylemek güç. Ancak 5 Watt’lık bir fark olsa da Smok’un önde olduğunu söyleyebiliriz.

vaporesso revenger ürün karşılaştırmaSağlamlık Ve Malzeme Kalitesi: Vaporesso
Vaporesso’nun ürettiği e-sigara modellerinden çıkan mikro usb şarj kablosunu şöyle bir incelediğinizde SMOK ile aralarında bariz bir kalite farkının bulunduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Daha popüler bir marka olmasına karşın SMOK, plastik ağırlıklı gövde malzemesi kullanıyor. Aynı durum elbette SMOK mikro usb kablolarında da kendisini gösteriyor. Ancak Vaporesso Revenger X, Revenger veya Revenger Mini modellerinden çıkan metal kaplama şarj kablosu çok daha kaliteli ve kullanışlı.

Pek çok mod sigaranın özellikle gövdeden şarj edilmesi sonucunda bozuluyor olmasını göz önüne alırsak, Vaporesso’nun SMOK’a karşı üstünlüğü tartışılmaz. Eğer popüler bir cihaz yerine sağlam ve kaliteli bir cihaz arıyorsanız mod, box mod veya hangi tür e-sigara modelini tercih ediyorsanız edin, tercihiniz Vaporesso’dan yana olsun. Vaporesso ve SMOK’u daha iyi karşılaştırmak için iki firmanın da 220 Watt kapasiteli SMOK Alien ve Revenger Modellerini karşılaştırdığınızda, Vaporesso mod sigara modellerinin çok daha kaliteli bir tasarıma sahip olduğu her ayrıntısından belli oluyor.

Fiyat / Performans Dengesi: Vaporesso
İki markanın fiyat karşılaştırmasında Vaporesso yarışı yine önde götürüyor. Bunu iki firmanın ürettiği Swag Kit Ve Smok AL85 modellerinden de anlayabilirsiniz. Vaporesso Swag Kit bugün 180 TL’ye rahatça alabileceğiniz bir e-sigara modeli olarak karşımıza çıkıyor. Buna karşın SMOK AL85, 220 TL gibi iddialı bir rakama sahip ki bu fiyata rahatlıkla bir Revenger sahibi olabilirsiniz. Peki SMOK’da karşımıza çıkan bu fiyat fazlalığının nedeni nedir?

SMOK, elektronik sigara dünyasında çok bilinen bir ürün. Bugün, e-sigara konusunda fikir sahibi olmayan insanların diğer kullanıcılardan fikir alarak veya onların kullandıkları modellerin aynısını tercih ettiklerini biliyoruz. Bu da SMOK’un mantıksız bir biçimde popüler olmasını sağlıyor.

Fiyat farkına gelince; e-sigara tedarikçilerinin bu cihazın popülerliğine kapılıp fiyatını yüksek tuttukları da önemli bir gerçek. Yani e-sigara piyasasında arz – talep dengesi nedensiz yere SMOK’dan yana oluyor. Bunun da nedeni bilinen, tanınan ve kısa bir marka ismine sahip olması. Elbette SMOK’un bu bilinirliğinden faydalanmak isteyen kullanıcılar da fiyatları yüksek tutmakla birlikte genellikle acemi e-sigara kullanıcılarına SMOK satmaktan geri kalmıyorlar.

Hangi E-Sigara Markası Daha Kaliteli?
Bunu söylemek güç. Hemen her e-sigara kullanıcısının farklı tercih ve beklentileri var. Ancak söz konusu Vaporesso Ve SMOK olduğunda Vaporesso’nun daha kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gerek malzeme kalitesi, gerek uygun fiyatları ve gerekse cihazın elegant tasarımı, Vaporesso’nun SMOK’un haksız üstünlüğünü bertaraf ediyor. Eğer yolunuz elekteronik sigara tamiri yapan bir tamirciye düşerse, hangi e-sigara modelinin daha fazla getirildiğini sorun. Bunun sonucunda SMOK cevabını alacaksınız. Özellikle firmanın ürettiği e-sigara modellerinde kullandığı 0.96 İnçlik ekran, likit sızıntısı sonucunda tamir edilemeyecek şekilde bozuluyor. Ancak SMOK’un kusurları bununla da sınırlı değil.

Eğer elinize özellikle SMOK Alien 220 mod gövde geçerse, cihaz gövdesinin alt kısmından pil yuvasına bir göz gezdirmeyi deneyin. Karşınızda son derece kalitesiz ve üstünkörü tasarlanmış bir şarjlı pil yuvası göreceksiniz. Gerçi SMOK, pil yuvası konusundaki bu hatasını ürettiği daha üst modellerde düzeltti ancak şu an için özellikle SMOK Alien ve SMOK AL85 için çok kaliteli – başarılı e-sigara modelleri denemez.

Kim daha düşük kaliteli ve sürekli bozulma riski taşıyan bir e-sigara modeli için daha fazla ödemek istesin? Üstelik e-sigara gibi hassas ürünlerin bozulmaları sonrasında tamir edilmeleri de son derece güç. Çünkü diğer tüm elektronik sigara marka ve modellerinde olduğu gibi bu markalar da Çin Menşeili ve genellikle illegal yollardan ülkemize sokuluyorlar. Sözün kısası; eğer markaya aldanmayacak kadar uyanık bir e-sigara kullanıcısıysanız ve popülerlik sizin için kalite ve sağlamlıktan sonra geliyorsa gönülş rahatlığı ile Vaporesso Modellerini tercih edebilirsiniz.

Bu arada SMOK’un da bazı artıları da yok değil. Her ne kadar biraz pahalı ve işlevsiz gibi görünse de SMOK Markalı bir cihazın kutusundan çıkan aparatlar da kullanıcısını tatmin ediyor. Üstelik SMOK’un TFV8 ve TFV12 gibi bobin altyapılarının piyasada çığır açtığını ve herkesçe takdir topladığını da söyleyebiliriz. SMOK’un bu garip popülerliği özellikle atomizer veya yedek parça konusunda SMOK’un daha önde olmasını sağlıyor. Yani cihazın atomizerini, coil veya yedek tank camını tedarikçilerden satın almanız nispeten daha kolay.

İki markayı karşılaştırdığımız bu içeriğimiz elbette bizim kendi kişisel deneyimlerimizden ve çeşitli blog ve forumlardan derlediğimiz bilgiler ışığında oluşturuldu. Sizler yine de SMOK kullanmaya devam edebilirsiniz. Vaporesso’dan vazgeçemiyor olup her iki markanın da işe yaramaz olduğunu da düşünüyor olabilirsiniz. Burada iş biraz da size düşüyor. Yorum kısmına hangi e-sigara modelini kullandığınızı ve kişisel deneyimlerinizi paylaşarak hem bize hem de diğer kullancılara yardımcı olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Kişisel deneyimiz, mod kesinlikle vaporesso. Vaporesso Revenger ve Smok X Priv kullanıcısı olarak , Revenger odukça kaliteli malzeme,güven veriyor,ergonomik,şık. Kaliteli malzeme kullandıkları bir gerçek. Severek kullanıyorum.
    Smok X Priv ise, görsel olarak şık dursa da malzeme kalitesi olarak kalitesiz. Arızaya çok açık bir cihaz.Likit sızıntılarından dolayı cihazım arızalandı.2 kez tamire gitti geldi. İçine likit sızmış,temizlenmiş, çip değiştirilmiş. Şimdi ise pil kapasitesi %50 altına düştügünde ateşlemeyi kesiyor. Sogudum Smoktan. Artık asla tercih etmem Smok markasını mod için.
    Atomizer konusunda ise,başarılı atomizerler ürettikleri de bir gerçek. Fakat Vaporesso atomizerleri daha başarılı.
    Sonuç olarak, kesinlikle VAPORESSO alın derim. Yeni modeller olan,Revenger ile birlikte,Polar,Luxe,Luxe S kitler ile kalite çıtasını daha yükseltmişler.Atomizerler de daha başarılı. Kaliteye bakın, Maliyete bakın, Her iki markanın size verecegi e-sigara keyfine bakın,kararınız eminim Vaporesso olacaktır. Öyle de olmalı. Kesinlikle Vaporesso.

  2. Vaperesso revenger x aldim , likit sicratmasi nedeniyle tamire gönderdim , ve kendi tamircisi bile sorunu bulamadı. Para iadesi alıp smok alien aldım . Kusura bakmayın ama çok daha iyi icim ve aroma farkı var . Kesinlikle smok alien

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here