Vaporesso Elektronik Sigara Modellerini Karşılaştırıyoruz

0
12999
vaporesso elektronik sigara karşılaştırma

Hangi Vaporesso Modeli Ve Neden?
Vaporesso, e-sigara üretimi yapan markalardan bir tanesi. Özellikle son yıllarda piyasaya sürdüğü mod box ve mod elektronik sigara modelleriyle adından sık sık söz ettiren firmanın ürünleri, dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok kişi tarafından severek kullanılıyor. Bugün sizler için esen sevilen, en popüler Vaporesso Modelleri için bir inceleme kaleme aldık ve en popüler, en sevilen kullanım açısından başarılı bulunan Vaporesso Markalı e-sigara modellerini sıraladık ve sizler için karşılaştırdık.

Vaporesso Modellerini Neye Göre Sıraladık?
Her elektronik sigara kullanıcısının favori Vaporesso modelleri farklıdır. Aslına bakarsanız, diğer e-sigara markalarında da durum pek farklı değildir. Peki hangi e-sigara kullanıcısı hangi e-sigara modelini niçin tercih ediyor? Öncelikle cinsiyetler arasında bir cihaz tercih farkı olduğunu belirtelim. Genellikle bayan kullanıcılar narin ve zarif modelleri tercih ederler. Erkek e-sigara kullanıcıları ise tercihlerini genellikle yüksek buhar yoğunluğu sağlayan mod elektronik sigara modellerinden yana kullanırlar.

Kullanıcıların e-sigara tercihleri sigara içimi – nargile içimi, fiyat ve kullanım kolaylığı gibi farklı unsurlara göre şekilleniyor. Sigara içimi e-sigara kullanıcıları için Vaporesso veya Smok olsun cihazın çok yüksek bir performansa sahip olması gerekmiyor. Buna ek olarak kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda özellikle elektronik sigara kullanmaya ilk başlayanlar, box mod olarak tabir edilen basit mod cihazları veya vape pen olarak da anılan mod cihazlara nazaran daha basit cihazları tercih edebiliyorlar.

Peki sizin için hangi Vaporesso Modeli daha uygun? Bizler sizin için popüler modellerin tüm özelliklerini detaylı ve kısa olarak sizlere aktaracağız. Sıkça tercih edilen Vaporesso E-Sigara modelleri içerisinden dilediğiniz modeli kendi kullanım koşullarınıza göre tercih edebilirsiniz. Her Vaporesso Modelini karşılaştırarak sizler hangi modellerin hangi kullanıcılar için daha uygun olduğunu ürün açıklamarında kısaca belirteceğiz. İşte Vaporesso Modelleri Karşılaştırmamız.

1 – Vaporesso Switcher
vaporesso switcher incelemeTüm özellikleriyle tam bir performans mod sigara modeli olan Vaporesso Switcher, büyük ekranı ve yüksek buhar kapasitesiyle bütçe derdi olmayan profesyonel erkek kullanıcılara hitap ediyor. Vaporesso Modelleri arasında en ağır ve pahalı olan Switcher gövde tasarımıyla amatör kullanıcılara göre olmadığının da sinyallerini veriyor.

Eğer elektronik sigara konusunda bir bütçe derdiniz yoksa yüksek buhar ve geniş ekranıyla detaylı bir mod sigara arıyorsanız Vaporesso Switcher tam size göredir. Vaporesso Switcher, iki adet şarjlı 18650 pil ile çalışan Vaporesso Switcher, mod gövdenin etrafında bulunan kendi koruyucu kılıfı sayesinde oldukça şık bir görünüme sahip. 220 Watt’lık Vaporesso Switcher, gövde üzerindeki büyük ekranı, mikro usb şarj girişi, sub – ohm atomizer coil yapısı ve tepeden doldurulabilen 2 – 5 ml’lik cam likit tankıyla son derece başarılı ve performanslı bir mod elektronik sigara modeli
olarak karşımıza çıkıyor.

Vaporesso Switcher 510 vidalama sistemine sahip bir likit tankına sahiptir. Buna ek olarak cihazın ışıklandırılabilir özellikli çinko alaşımlı gövdesi ve isterseniz gövdeden çıkarabileceğiniz orijinal kılıfı, cihazı son derece başarılı ve şık bir model haline getiriyor. Vaporesso Switcher, diğer Vaporesso Modellerine nazaran biraz pahalı bir model. Ancak cihaz bu fiyat farkının karşılığını tasarımlı gövdesiyle ödüyor gibi görünüyor.

Vaporesso Switcher, Vaporesso Modelleri arasındaki en detaylı – pahalı ve ağır gövdeli mod e-sigara modeli. Bu yüzden cihaz genellikle bütçe kısıtlaması olmayan, profesyonel erkek mod sigara kullanıcılarına daha çok hitap ediyor gibi görünüyor. Yüksek buhar yoğunluğu, farklı içim modlarında da çekim yapılmasına imkan vermesi, isterseniz aydınlatabileceğiniz gösterişli gövdesiyle Vaporesso Switcher, çok ergonomik bir e-sigara modeli değil. Buna karşın gövde aydınlatması, atomizer tankı ve atomizer tankının gövdeyle birleştiği kısımlarda ne kadar özenli bir tasarımla karşı karşıya olduğunuzu kendiniz de görebilirsiniz.

Vaporesso Switcher, kesinlikle amatör kullanıcılara hitap etmiyor. Öncelikle gövde üzerinde güç arttırma – güç düşürme ve power tuşlarına ek olarak aynı zamanda bir de menu tuşu bulunuyor. Bu da cihazı, profesyonellerin kullanabileceği detaylı bir mod sigara modeli haline getiriyor. Eğer e-sigara kullanmaya yeni başlayan biriyseniz, Vaporesso Switcher tercih etmek sadece gösterişe neden olacaktır. Ancak profesyonel ve erkeksi bir tasarım arayanlar için Vaporesso Switcher tam bir performans canavarı denebilir. Fiyatı farklı kaynaklarda 300 TL’nin üzerinde olan cihaz özellikle eli büyük olan erkek kullanıcılara hitap ediyor.

2- Vaporesso Swag Kit
vaporesso swag incelemeVaporesso’nun Eleaf Pico Ve Smok AL85’e rakip olarak piyasaya sürdüğü Vaporesso Swag Kit, küçük gövdesiyle orta ve başlangıç seviyesinde makul fiyatlı ve kolay kullanımı olan bir box mod arayan kullanıcılara hitap ediyor. Ortalama fiyatlı bu küçük cihaz hem ergonomik hem de son derece makul ve başarılı bir box mod.

Söz konusu e-sigara olunca işlevsellik ve kullanışlılık her şeyden önce gelir. Vaporesso Swag Kit, firmanın box mod cihazlarından bir tanesi. Yeni ve orta derecedeki kullanıcılara hitap eden Vaporesso Swag Kit, 80 Watt’a kadar çıkabilen, gövdesi tamamen aluminyumdan üretilmiş olan bir box mod olarak karşımıza çıkıyor. Bir adet 18650 şarjlı pille çalışan ve pili kendi küçük gövdesinde bulunan bu küçük ve işlevsel e-sigara modeli, 510 vidalama sistemine sahip olan likit tankı, küçük ekranı, mikro usb girişi ve sağlam şarj kablosuyla avuç içinize rahatlıkla sığan bir performans box mod modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Peki Vaporesso Swag Kit modelinin diğer e-sigara modellerine göre artıları ve eksileri nelerdir? Öncelikle Vaporesso Swag Kit, fiyat olarak oldukça ortalama bir çizgide. Bu da cihazı pek çok insan arasında oldukça popüler kılıyor. Cihazın avuç içine sığan küçük yapısı cihazın kadın – erkek fark etmeksizin hemen her kullancıı tarafından rahatlıkla kullanılmasına imkan veriyor. Farklı içim modları arasında seçim yapabildiğiniz Vaporesso Swag Kit’in hafif gövdesi onu çantada ve cepte kolayca taşınabilen bir cihaz haline getiriyor.

Eğer e-sigara kullanmamış veya orta seviyede bir kullanıcıysanız Vaporesso Swag Kit’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bununla beraber cihazın hafif gövdesi özellikle bayan kullanıcıların bu küçük canavarı rahatça kullanmalarına imkan veriyor. Ergonomik, uygun fiyatlı ve kullanışlı. Tıpkı benzeri olan Eleaf Pico veya Smok AL85 gibi oldukça başarılı olan bu küçük e-sigara modeline 180 – 200 TL arasında bir fiyatla sahip olabilirsiniz.

Vaporesso Swag Kit, hediye olarak tercih edilebilecek bir cihaz. Bayan kullanıcıların rahatça kullanabilecekleri bu cihaz, hafif aluminyum gövdesi, rahat kullanımı ve diğer artılarıyla listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Eğer bir Vape Pen kullanmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz en dengeli e-sigara modellerinden birisi olan Vaporesso Swag Kit ayrıca paslanmaz çelikten üretilmiş coil – tank yapısıyla da gerçekten takdire şayan bir elektronik sigara olmayı başarıyor.

3- Vaporesso Revenger Mini
vaporesso revenger miniGerek fiyatı, gerek özellikleriyle orta ve orta üstü kullanıcılara hitap eden Vaporesso Revenger Mini, ergonomik ve küçük boyutlu bir mod arayanların imdadına yetişiyor. Eğer performanslı mod sigara modellerine giriş niteliğinde biraz ufak ve şık bir model arıyorsanız, Vaporesso Revenger Mini size istediğinizi verebilir.

Mod e-sigara modelleri özellikle performans açısından son derece başarılı modellerdir. Ancak mod sigara modellerinin pil değişimleri ve diğer unsurları her zaman biraz sorunludur. Bu da onların çok daha geniş kitleler tarafından kullanılmasını engeller. Vaporesso Revenger Mini, 85 Watt’lık bir cihaz olduğu için çok güçlü bir box mod sayılmaz belki. Ancak 2500 MAh’lık sabit bataryası, 2 ve 3.5 ml’lik atomizer tankı, küçük – ergonomik gövdesi ve diğer özellikleriyle size performanslı bir box mod cihazı aratmayacak.

Vaporesso Revenger Mini, Vaporesso Revenger Ailesi’nin en küçüğü olarak karşımıza çıkan bir e-sigara modeli. Vaporesso Revenger Mini için küçültülmüş bir mod cihaz diyebiliriz. Gerek ekranı, gerek şarj kablosu, coil ve tankıyla oldukça başarılı bir cihaz görünümü veren Vaporesso Revenger Mini farklı içim modlarında çalıştırılabiliyor. İşlemci altyapısı olarak da gayet başarılı bir performans sergileyen Vaporesso Revenger Mini’nin fiyatı aynı segmentteki cihazlardan çok daha düşük.

Düşük fiyat, büyük ekran ve üretim kalitesi Vaporesso Revenger Mini modelini özellikle mod cihaz kullanmaya yeni başlayacak olan kullanıcıların seveceği türden bir mod cihaz. Tepeden doldurulabilen likit tankı, sabit bataryası sayesinde sizleri şarjlı pil derdiyle uğraştırmayan hafif ve ergonomik gövde, Vaporesso Revenger Mini modelini kullanıcıların gözünde son derece başarılı ve kullanışlı bir mod sigara olmasını sağlıyor.

Orta ve orta – üst seviyedeki kullanıcılara hitap eden Vaporesso Revenger Mini, Vaporesso Revenger Ailesi’nin en altında yer alıyor olmasına rağmen kesinlikle başarısız bir model değil. Aslına bakarsanız, Revenger Mini’nin ailenin diğer üyelerindekine nazaran daha küçük ve ergonomik olan gövdesi, onun başarılı bir cihaz olmasını ve pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Farklı sitelerde 300 TL’nin altında bir fiyattan alıcı bulan Vaporesso Revenger Mini’nin değişebilen ön kısmıysa onun en güçlü silahlarından bir tanesi.

Bayan kullanıcılar, mod cihazlara yeni başlayacaklar veya bir mod cihazın ille de büyük ve ağır olmaması gerektiğini düşünenlerce tercih edilebilecek olan Vaporesso Revenger Mini, sahip olduğu özellikleriyle gayet başarılı bir cihaz. Eğer endişeniz 2500 MAh’lık sabit bataryaysa, bu kapasitenin size gün boyunca yeteceğini şimdiden söyleyebiliriz.

4 – Vaporesso Revenger
vaporesso revenger incelemeBaşarısıyla piyasanın en popüler e-sigara modellerinden birisi olan Vaporesso Revenger Kit, kalitesiyle bütçe derdi olmayan buhar sevdalılarını bekliyor. Eğer sağlam, kullanışlı ve şık bir mod sigara arıyorsanız Vaporesso Revenger mutlaka ilk tercihiniz olmalı!

Vaporesso Revenger, kendi eşiti olan 220 Watt’lık mod sigara modellerinden bir adım ötede. Onu başarılı ve benzerlerinden bir adım ötede kılan şey ise öncelikle şık ve kaliteli işçiliği olan bir e-sigara modeli olması. Eğer tam anlamıyla eksiksiz bir mod sigara arıyorsanız, tercih etmeniz gereken mod sigara modeli kesinlikle Vaporesso Revenger omalıdır. Peki Vaporesso Revenger’ı bu kadar eksiksiz ve mükemmel kılan şey nedir?

Vaporesso Revenger’ın ilk önemli özelliği NRG coil tankı. Vaporesso Revenger’ın iki farklı tank seçeneği mevcut. Tank olarak 2.5 ml veya 5 ml olanı tercih edebiliyorsunuz. NRG coil altyapısı cihazın 5 farklı atomizer coil ile çalıştırılabilmesine olanak sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak geniş 0.96 inç boyutundaki ekran, usb şarj girişi, usb şarj kablosu değiştirilebilen ön kısım gibi ayrıcalıklar Vaporesso Revenger’ı gayet başarılı bir e-sigara modeli haline getiriyor.
Vaporesso Revenger, ülkemizdeki farklı kaynaklarda Vaporesso Revenger Mini’den çok daha düşük fiyatlara bulunabiliyor ki bu da cihaz için önemli bir ayrıntı. Ancak Vaporesso Revenger’ın artıları bununla da sınırlı kalmıyor. Üst taraftan kolayca doldurulabilen likit tankı, 2 adet 18650 şarjlı pil yuvası ergonomik ve şık gövdesiyle Vaporesso Revenger ne kadar başarılı bir mod sigara olduğunu bizlere gösteriyor. Cihazın 510 vidalama sistemine sahip tank girişinden gövdesine ve hatta şarj kablosuna kadar hey ayrıntısı oldukça başarılı.

Peki Vaporesso Revenger’ı kimler tercih etmeli? Öncelikle cihazın ana ekranında anaolog veya dijital saat ekranı ve pil göstergeleri gibi ayrıntılar Vaporesso Revenger’ı oldukça başarılı kılıyor. Vaporesso Revenger, erkek – bayan mod sigara hazzını yaşamak isteyen ve tam anlamıyla bir mod sigara arayan herkesin mutlaka tercih etmesi gereken bir mod e-sigara modeli olarak karşımıza çıkıyor. Zaten piyasadaki en popüler Vaporesso Ürününün Vaporesso Revenger olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Küçük, şık ve ergonomik gövdesiyle Vaporesso Revenger, en popüler ve başarılı mod sigara olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı şarj sistemiyle de oldukça kullanışlı olan Vaporesso Revenger, Swag Kit ve Revenger Mini modellerine nazaran çok ama çok daha popüler ve başarılı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Sınıfının en popüler e-sigara modeli olan Vaporesso Revenger yine 220 Watt gücünde olan Smok Alien’a göre çok daha sofistike ve ince işçilik ürünü bir e-sigara olarak karşımıza çıkıyor.

5 – Vaporesso Revenger X
vaporesso revenger x incelemeSınırlanmaya gelemeyen e-sigara kullanıcıları için üretilmiş olan Vaporesso Revenger X, dokunmatik ekranı ile fark yaratıyor. Tıpkı Vaporesso Revenger modelinde olduğu gibi 220 Watt güce sahip olan bu mod buhar canavarı, Revenger Modeli ile tatmin olmayan bay – bayan tüm profesyonel ve orta – üst seviyedeki e-sigara kullanıcıları için rahatlıkla tercih edilebilen bir model.

Vaporesso Revenger X, Revenger Ailesi’nin en pahalı ve en gelişmiş modeli olarak karşımıza çıkıyor. NRG coil yapısından tutun 220 Watt’a çıkabiliyor olmasına, 2 şarjlı 18650 pil ile çalışıyor olmasından zarif ve dokunmatik özelliği bulunan ön kısım ve ekranına kadar son derece başarılı bir mod e-sigara modeli olan Revenger X, kısıtlanmaya gelemeyen profesyonel e-sigara kullanıcıları için biçilmiş kaftan. Ancak bu kusursuz buhar canavarının da bazı kusurları yok değil.

Elektronik aletlerle ilgili duymaktan sıkıldığımız en klişe ifadelerden bir tanesi de bir cihazın ne kadar gelişmiş olursa bozulma oranının da o denli artacak olmasıdır. Revenger X, dokunmatik ekranı ile gerçekten şık. Ancak iş sağlamlığa geldiğinde, Revenger Modelinin düz halini tercih edebilirsiniz. Bu, Vaporesso Revenger X Modelinin başarısız veya kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor elbette ancak aşırı gelişmiş elektronik aksamın özellikle likit sızıntısı sonrasında bozulmaya yatkın olduğunu da ekleyelim.

Peki Revenger X kimler tarafından tercih edilmeli? Eğer profesyonel bir e-sigara kullanıcısıysanız ve bütçe sınırınız yoksa Vaporesso Revenger X modelini tercih edebilirsiniz. Eğer özellikle mod e-sigara modellerinde kendinize güveniyorsanız ve şık olduğu kadar güzel görünen elegant bir mod sigara arıyorsanız hiç düşünmeden Vaporesso Revenger X Modelini tercih edebilirsiniz. Ancak Revenger X’in fiyatının standart Revenger Modeline nazaran çok daha yüksek bir fiyattan alıcı bulduğunu da eklemek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here